PRZEZ WIEDZĘ I DOŚWIADCZENIE DO ZDROWIA CHOREGO

Oddział Okulistyczny

Ordynator Oddziału - dr n. med. Marzena Petrus
Oddziałowa: mgr Alina Stodolska
Liczba łóżek: 20
Lokalizacja: Budynek Główny; 6-piętro
Telefon: 52 3655 312
Email: okulistyka@biziel.pl

pokaż/ukryj listę nr telefonów ...

pokaż/ukryj listę poradni ...
O Oddziale

Oddział Okulistyczny powstał w marcu 1989 roku, w ramach powstającego Szpitala Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Twórcą i przez 20 lat prowadzącym oddział ordynatorem była dr n. med. Krystyna Jędruszek- Ługin. "Szefowa" wykształciła liczne grono okulistek, a jedna z jej wychowanek prowadzi obecnie oddział. Na co dzień osiem osób opiekuje się pacjentami w ramach oddziału jak i Poradni Okulistycznej. Uśmiechnięte, zadbane i kompetentne starają się, aby pacjenci na oddziale czuli się dobrze a leczenie kończyło się sukcesem. Nasze miejsce pracy to szóste piętro głównego gmachu szpitala. Na oddziale możemy leczyć 26 pacjentów. Oddział jest przyjazny pacjentom. Troska o pacjentów zaowocowała w ostatnich latach uzyskaniem wyróżnienia w konkursie organizowanym przez "Express Bydgoski" na najlepszy oddział w regionie. Jesteśmy dostrzegani również w Polsce. Oddział trzykrotnie znalazł się na liście rankingowej szpitali okulistycznych tygodnika "Wprost", a w 2006 roku w zakresie chirurgii powiek zajął pierwsze miejsce.
Mamy przyznaną akredytację na akredytację na szkolenia specjalistyczne. Stałe doskonalenie umiejętności i poszerzanie wiedzy zaowocowało fachowym zespołem - wszystkie lekarki posiadają drugi stopień specjalizacji, w tym trzy osoby posiadają dodatkowo tytuł doktora nauk medycznych.

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem schorzeń przedniego i tylnego odcinka oka:
  • Wykonujemy chirurgiczne zabiegi usunięcia zaćmy z wszczepieniem sztucznych soczewek. Proponujemy obecnie pacjentom operacje metodą fakoemulsyfikacji z małego cięcia z wszczepami akrylowych soczewek wewnątrzgałkowych. - W pełnym zakresie diagnozujemy i leczymy jaskrę, zarówno z użyciem technik laserowych, jak również chirurgicznie (wykorzystując nowość ostatnich lat jakimi są zabiegi niepenetrujące oraz zabiegi z użyciem implantów przeciwjaskrowych)
  • Wykonujemy zabiegi rekonstrukcyjne i plastyczne powiek z wykorzystaniem technik chirurgii plastycznej
  • Diagnozujemy schorzenia siatkówki i błony naczyniowej z użyciem tomografu optycznego siatkówki (SOCT), a do leczenia tych schorzeń wykorzystujemy techniki laserowe
  • Zajmujemy się badaniem oczu dzieci urodzonych przedwcześnie i stosujemy leczenie krioterapią dzieci z retinopatią wcześniaczą
  • Prowadzimy leczenie dzieci z chorobą zezową (pełen zakres ćwiczeń i zabiegów operacyjnych)


Pracownicy

Ordynator Oddziału, dr n.med. Marzena Petrus, specjalista chorób oczu.
więcej ...
lek. med. Anna Binek, specjalista chorób oczu
więcej ...
lek. med. Aleksandra Suppan, specjalista chorób oczu
więcej ...
lek. med. Magdalena Domagalska, specjalista chorób oczu
więcej ...


Zespół Pielęgniarski:
Pielęgniarka Oddziałowa - mgr pielęgniarstwa Alina Stodolska
więcej ...
Z-ca Pielęgniarki Oddziałowej - mgr pielęgniarstwa Agnieszka Tylicka
więcej ...


Programy Badawcze

  • Pełno profilowa diagnostyka i leczenie jaskry (zachowawcze, laserowe, operacyjne, przy użyciu najnowocześniejszych technik)
  • Chirurgia plastyczna w schorzeniach aparatu ochronnego oka
  • Schorzenia oczu związane z patologią wsześniaka
  • Leczenie choroby zezowej


Zaćma - Najczęstsze schorzenie oczu

Historia

Kliniki, Oddziały Kliniczne, Oddziały

Kliniki, Oddziały

Szpital Uniwersytecki nr 2 świadczy leczenie, kompleksową i szybką diagnostykę. Leczenie i pielęgnowanie Pacjentów odbywa się w 7 Klinikach, 4 Oddziałach Klinicznych oraz 6 Oddziałach Szpitalnych.
Poradnie

Poradnie

Szpital Uniwersytecki nr 2 świadczy w ramach realizowanych umów możliwość korzystania z wysokospecjalistycznych poradni przyszpitalnych
Zakłady

Zakłady

W ramach proponowanych usług Szpital świadczy diagnostykę obrazową, laboratoryjną, mikrobiologiczna, patomorfologiczną. Realizujemy rehabilitację narządów ruchu, głosu, słuchu oraz rehabilitację pediatryczną.