PRZEZ WIEDZĘ I DOŚWIADCZENIE DO ZDROWIA CHOREGO

Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej, Kolorektalnej i Onkologicznej

Lekarz Kierujący Oddziałem
dr hab. n. med. Zbigniew Banaszkiewicz

Oddziałowa: dr n. med. Katarzyna Cierzniakowska
Liczba łóżek: 25
Lokalizacja: Budynek Główny, 3-piętro
Telefon: 52 365 5232
Email: kikchirog@cm.umk.pl

pokaż/ukryj listę nr telefonów ...

pokaż/ukryj listę poradni ...
O Oddziale

W 25 łóżkowym Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej, Kolorektalnej i Onkologicznej. świadczone są usługi z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej.

Główny obszar specjalizacji medycznej stanowi chirurgia jelita grubego. Rocznie w Klinice wykonuje się około 1500 zabiegów i ok. 300 zabiegów endoskopowych. W pracowni endoskopowej każdego roku wykonuje się ok. 1000 badań przewodu pokarmowego (kolonoskopia i gastroskopia). Utworzony został również zespół lekarsko - pielęgniarski pełniący 24 - godzinne dyżury interwencji endoskopowej w przypadkach krwawienia z przewodu pokarmowego.

Zespół chirurgów zajmuje się schorzeniami przewodu pokarmowego, głównie jelita grubego. We współpracy z zespołem gastroenterologów w Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej leczy się kompleksowo nieswoiste choroby zapalne jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego - Crohna). Oddział jest jedną z nielicznych placówek w Polsce, w której wykonuje się całkowite wycięcie jelita grubego z wytworzeniem zbiornika jelitowego, tzw. J-pouch w przypadkach wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, lub zespołu polipowatości rodzinnej. Poza leczeniem chirurgicznym nieswoistych chorób jelita grubego w Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej, Kolorektalnej i Onkologicznej prowadzi się także chirurgiczne leczenie raka jelita grubego.

W katalogu zabiegów operacyjnych znajduje się również laparoskopowe wycięcie pęcherzyka żółciowego oraz operacje przepuklin brzusznych.

W ramach Kliniki Chirurgii Ogólnej funkcjonują:
    - Specjalistyczna Pracownia Endoskopowa i USG
oraz Poradnie:
    - Chirurgiczna
    - Chorób Jelita Grubego
    - StomijnaPracownicy

Zespół lekarski tworzą:

- Dr hab. n. med. Zbigniew Banaszkiewicz - p.o. Ordynatora
- Dr n. med. Krzysztof Tojek - zastępca Ordynatora
- Lek. Paweł Jarmocik - starszy asystent
- Lek. Krzysztof Letmański - starszy asystent
- Dr n. med. Maciej Świtoński - starszy asystent
- Lek. Marcin Mrozowski - starszy asystent
- Dr n. med. Włodzimierz Gniłka - starszy asystent
- Lek. Bogna Prusowska - rezydent
- Lek. Tomasz Zwoliński - rezydent
- Lek. Klaudia Juszczuk - rezydent

- Pielęgniarka Oddziałowa - dr n. med. Katarzyna Cierzniakowska
- Zastępca Pielęgniarki Oddziałowej - mgr. Elżbieta Kozłowska

Kliniki, Oddziały Kliniczne, Oddziały

Kliniki, Oddziały

Szpital Uniwersytecki nr 2 świadczy leczenie, kompleksową i szybką diagnostykę. Leczenie i pielęgnowanie Pacjentów odbywa się w 7 Klinikach, 4 Oddziałach Klinicznych oraz 6 Oddziałach Szpitalnych.
Poradnie

Poradnie

Szpital Uniwersytecki nr 2 świadczy w ramach realizowanych umów możliwość korzystania z wysokospecjalistycznych poradni przyszpitalnych
Zakłady

Zakłady

W ramach proponowanych usług Szpital świadczy diagnostykę obrazową, laboratoryjną, mikrobiologiczna, patomorfologiczną. Realizujemy rehabilitację narządów ruchu, głosu, słuchu oraz rehabilitację pediatryczną.