PRZEZ WIEDZĘ I DOŚWIADCZENIE DO ZDROWIA CHOREGO

Centrum Endoskopii Zabiegowej

Kierownik: dr hab. nauk med. Maria Kłopocka
Lokalizacja: Budynek Główny - parter pawilon
Telefon: 52 3655 105
Email: endoskopia@biziel.pl

pokaż/ukryj listę nr telefonów ...

Opis zakresu działalności Centrum Endoskopii Zabiegowej

  W skład jednostki wchodzi Pracownia Endoskopowa oraz Poradnia Chorób Jelit.

  W ramach Centrum funkcjonuje Pracownia Endoskopii oraz Poradnia Chorób Jelitowych. Nowa jednostka Szpitala prowadzi głównie działalność ambulatoryjną, a także usługową dla Oddziału Klinicznego Medycyny Ratunkowej i innych jednostek szpitalnych.

  W Pracowni Endoskopowej wykonywane są badania i zabiegi endoskopowe górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

  Zabezpieczono 3 łóżka do realizacji Programu leczenia pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna finansowanego przez NFZ oraz do wybudzeń pacjentów po zabiegach endoskopowych wykonywanych w znieczuleniu ogólnym.

  Na badania pacjenci mogą być kierowani bezpośrednio przez Lekarzy Rodzinnych, co pozwala na uniknięcie długiej kolejki oczekiwania na przyjęcie w Poradniach Specjalistycznych. Zwiększenie ilości procedur wykonywanych w trybie ambulatoryjnym u pacjentów, którzy nie wymagają hospitalizacji, nie tylko skraca okres oczekiwania, ale również zmniejsza koszty związane z wykonywaniem badań. W miarę rozwoju możliwości sprzętowych i organizacyjnych w przyszłości planuje się zorganizowanie w ramach Centrum Endoskopii Zabiegowej ośrodka tamowania krwawień i pilnych interwencji endoskopowych, w którym pracowali będą gastroenterolodzy i chirurdzy.


PracownicyPoradnia Chorób JelitowychKliniki, Oddziały Kliniczne, Oddziały

Kliniki, Oddziały

Szpital Uniwersytecki nr 2 świadczy leczenie, kompleksową i szybką diagnostykę. Leczenie i pielęgnowanie Pacjentów odbywa się w 7 Klinikach, 4 Oddziałach Klinicznych oraz 6 Oddziałach Szpitalnych.
Poradnie

Poradnie

Szpital Uniwersytecki nr 2 świadczy w ramach realizowanych umów możliwość korzystania z wysokospecjalistycznych poradni przyszpitalnych
Zakłady

Zakłady

W ramach proponowanych usług Szpital świadczy diagnostykę obrazową, laboratoryjną, mikrobiologiczna, patomorfologiczną. Realizujemy rehabilitację narządów ruchu, głosu, słuchu oraz rehabilitację pediatryczną.