PRZEZ WIEDZĘ I DOŚWIADCZENIE DO ZDROWIA CHOREGO

Szpitalny Zakład Krwiolecznictwa

 

Kierownik: dr n. med. Ewa Wijas
Lokalizacja: Budynek Główny, parter
Telefon: 52 3655 727
Email:

pokaż/ukryj listę nr telefonów ...
Informacje o Zakładzie

Szpitalny Zakład Krwiolecznictwa zatrudnia wyższy i średni personel medyczny z dużym doświadczeniem zawodowym. Świadczy usługi na potrzeby Pacjentów szpitala.

Wykonywane badania w pracowni serologicznej, objęte są codzienną kontrolą wewnątrz laboratoryjną oraz okresową zewnętrzną kontrolą jakości: krajową i międzynarodową.

Jednym z nieodłącznych elementów leczenia szpitalnego, szczególnie operacyjnego, jest podawanie składników krwi. Ich przetaczanie, jak każde leczenie, niesie ze sobą możliwość wystąpienia powikłań. Leczenie powinno być zatem wdrożone wyłącznie w sytuacji zagrożenia życia pacjenta, kiedy objawy niedoboru składników krwi nie mogą być leczone w żaden inny sposób. Mając to na uwadze wdrożyliśmy w naszym szpitalu strategię dla krwiolecznictwa, w której zaangażowany jest nie tylko personel, ale również pacjent. Zadaniem lekarza jest podjęcie decyzji o przetoczeniu nie tylko na podstawie wskaźników hematologicznych, ale także na podstawie oceny stanu klinicznego chorego. Propagując metody mobilizacji możliwości krwiotwórczych organizmu, staramy się uświadamiać naszych pacjentów, jak wiele zależy od nich samych.

Pomimo ogromnego postępu medycyny, krew wciąż jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Dlatego zachęcamy wszystkie chętne zdrowe osoby do honorowego krwiodawstwa, a naszych pacjentów zapewniamy, że ich ewentualne leczenie w żadnej sytuacji nie będzie uzależnione od oddania krwi przez rodzinę czy znajomych.

Wszelkie niezbędne informacje na temat wymogów, jakie powinien spełniać honorowy krwiodawca uzyskacie Państwo w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, tel 52 322 18 71 lub na stronie internetowej www.rckik-bydgoszcz.com.pl.

Kliniki, Oddziały Kliniczne, Oddziały

Kliniki, Oddziały

Szpital Uniwersytecki nr 2 świadczy leczenie, kompleksową i szybką diagnostykę. Leczenie i pielęgnowanie Pacjentów odbywa się w 7 Klinikach, 4 Oddziałach Klinicznych oraz 6 Oddziałach Szpitalnych.
Poradnie

Poradnie

Szpital Uniwersytecki nr 2 świadczy w ramach realizowanych umów możliwość korzystania z wysokospecjalistycznych poradni przyszpitalnych
Zakłady

Zakłady

W ramach proponowanych usług Szpital świadczy diagnostykę obrazową, laboratoryjną, mikrobiologiczna, patomorfologiczną. Realizujemy rehabilitację narządów ruchu, głosu, słuchu oraz rehabilitację pediatryczną.